Degvīna gatavošana no jāņogām un upenēm nedaudz atšķiras no citu augļu destilāta iegūšanas metodes. Lieta tāda, ka ogu mizā, mīkstumā un sēklās ir daudz pektīna, kas fermentācijas laikā pārvēršas un izdala nevēlamas vielas. Lai arī šo nevēlamo vielu koncentrācija ir zema, tomēr labāk neriskēt un neizmantot ogu kauliņus un miziņas spirta ražošanas procesā. Vēl viens svarīgs moments – upenes un jāņogas  ir diezgan skābas, slikti rūgst, tāpēc papildus jāpievieno cukurs, pretējā gadījumā destilāta daudzums būs niecīgs.

Sākotnējā stadija ir radīt kaut ko līdzīgu vīnam.

Sastāvs:

jāņogas – 15 kg;
ūdens – 30 litri;
cukurs – 9 kg;
nemazgātas rozīnes – 100 grami.
Rozīnes izmanto kā dabīgu raugu. Lai paātrinātu fermentāciju 3-5 reizes, rozīņu vietā var pievienot maizes raugu (400 gramus presēta vai 80 gramus sausā, taču jāņem vērā, ka konditorejas raugs mazinās augļu aromātu un garšu.

Recepte
1. Nemazgātas ogas sasmalciniet, ielieciet mīkstumu ar sulu lielā katlā vai spainī. Pievienojiet rozīnes, labi samaisiet.

  1. Trauku pārsieniet ar marli, atstājiet tumšā vietā 1-2 dienas 18-25 ° C temperatūrā. Pamaisiet ik pēc 6-8 stundām.

  2. Kad sākas fermentācija (parādās putas, šņāc, skāba smaka), izspiediet sulu caur marli vai izkāsiet caur sietu. Ja fermentācija nav sākusies, jums būs jāpievieno raugs un jāgaida vēl 1-2 dienas.

  3. Ielejiet sulu fermentācijas tvertnē. Pievienojiet cukuru un siltu ūdeni (20-30 ° C).

  4. Labi samaisiet saturu un uzstādiet jebkura veida ūdens vārstu, lai  fermentācijas procesā nepieļautu gaisa piekļuvi no ārienes.

  1. Novietojiet trauku tumšā vietā ar temperatūru 18–29 ° C. Atkarībā no temperatūras un rauga, pēc 12-30 dienām jāņogu misa būs gatava destilācijai. Gatavības pakāpi nosaka pēc garšas (misa kļūst sausa, bez salduma) un fermentācija beigusies pazīmes – nav burbuļu, oglekļa dioksīds neizdalās, putas pazūd, apakšā parādās nogulsnes).

  2. Izkāsiet misu atdaliet no nogulsnēm filtrējiet caur marli. Tas ir ļoti svarīgi. Nepieciešams nodalīt visas mīkstuma paliekas, kas destilācijas laikā var piedegt.

Spirta ieguve
8. Destilē misu 70 c – 80 c grādos. Kontrolē spirta stiprumu. Kad sasniegts 30 alk % – destilāciju pārtrauc.

9. Atšķaida destilātu ar ūdeni + 20%, pēc tam veic otro destilāciju. Otrajā destilācijas procesā, pirmais tecējums “galva” apmēram 10%-15% spirta apjoma tiek nodalīts un neizmantots vai izmantots tikai  tehniskām vajadzībām. Šī “galva” ir kaitīga frakcija, kuru nevar dzert, tā ļoti smird.

10. Kad iegūtā spirta stiprums destilācijas laikā nokrītas zem 40% – pārtrauciet destilāciju.

11. Divkāršās destilācijas spirta saturs var būt ap 50- 60 alk. %, tādēļ atšķaidiet spirtu ar ūdeni līdz dzēriens sasniedz 40–45% grādi. Atstājiet cieši noslēgtā stikla traukā 2-3 dienas, lai stabilizētu upeņu vai jāņogu šņabja garšu.